Adoleshenti (17) vdiq në një aksident me makinë në Co MeathNjë vajzë adoleshente vdiq dhe dy burra janë në spital pas një përplasje trafiku në Co Meath.

Gardaí po heton incidentin, i cili ndodhi në R154 në Pelletstown, Drumree të enjten pasdite.

Vajza 17-vjeçare u shpall e vdekur në vendngjarje. Trupi i tij është transferuar në Spitalin e Nuestra Señora de Navan, ku do të kryhet autopsia.

Një burrë rreth të 20 -ave u dërgua në Spitalin Beaumont, ku gjendja e tij përshkruhet si e rëndë.

Një individual i tretë, një burrë në adoleshencën e tij të vonë, u dërgua në Spitalin Connolly Blanchardstown për trajtim për plagët e tij, të cilat besohet se janë jashtë rrezikut për jetën.

Aktualisht, rruga është e mbyllur për të lejuar hetuesit të ekzaminojnë vendin e ngjarjes. Ka devijime lokale.

Gardaí po kërkon që kushdo që ishte dëshmitar i përplasjes të dalë përpara.

Postuar nga: Rezultatet e HK sot
Source connection